Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Kalendarium

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
30
marz

Zmiany strukturalne grup podmiotów gospodarki narodowej w rejestrze REGON w województwie opolskim, 2022

Publikacja prezentuje informacje o podmiotach gospodarki narodowej wpisanych do krajowego rejestru urzędowego podmiotów gospodarki narodowej REGON na terenie województwa opolskiego, według stanu w końcu grudnia 2022 r. Opracowanie zawiera charakterystykę podmiotów według form prawnych, sektorów własności, rodzaju przeważającej działalności oraz podregionów, powiatów i gmin.
Czytaj dalej
30
marz

Aktywność ekonomiczna ludności w województwie opolskim – 4 kwartał 2022 r.

Kwartalna informacja o rynku pracy została opracowana na podstawie uogólnionych wyników reprezentacyjnego Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL), przeprowadzonego w 4 kwartale 2022 r., w porównaniu z rezultatami takich badań z poprzedniego kwartału oraz analogicznych okresów 2021 r. i 2010 r. Opracowanie zawiera informacje na temat m. in.: poziomu aktywności zawodowej ludności według cech demograficznych i społecznych, osób pracujących i biernych zawodowo. W opracowaniu uwzględniono przeliczone wyniki BAEL dla lat 2010–2020, zgodnie z wprowadzoną od 2021 r. zmianą definicji głównych kategorii osób na rynku pracy (obowiązujące definicje zamieszczono w publikacji Aktywność ekonomiczna ludności Polski).
Czytaj dalej
30
marz

Osoby niepełnosprawne na rynku pracy w województwie opolskim w 2022 r.

Opracowanie sygnalne przedstawia dane nt. sytuacji osób niepełnosprawnych na rynku pracy w województwie opolskim w 2022 r. w porównaniu z 2021 r., jak również w odniesieniu do 2015 r. Zawiera charakterystykę pracujących oraz bezrobotnych osób niepełnosprawnych. Prezentuje także dane nt. zatrudnienia osób niepełnosprawnych w zakładach pracy chronionej oraz zakładach aktywizacji zawodowej w I półroczu 2022 r. w relacji do analogicznego okresu 2021 r.
Czytaj dalej
Do góry