Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Kalendarium

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
1
lip

Zakłady stacjonarne pomocy społecznej w województwie opolskim w 2019 r.

Opracowanie zawiera dane nt. zakładów stacjonarnych pomocy społecznej funkcjonujących na terenie województwa opolskiego w 2019 r. oraz prezentuje zmiany, jakie zaistniały w relacji do lat 2018 oraz 2012.
Czytaj dalej
7
lip

Piecza zastępcza w województwie opolskim w 2019 r.

Piecza zastępcza w województwie opolskim w 2019 r.
Czytaj dalej
9
lip

Budownictwo mieszkaniowe w województwie opolskim w 2019 r.

Opracowanie prezentuje informacje dotyczące mieszkań oddanych do użytkowania, mieszkań na budowę których wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym i których budowę rozpoczęto oraz budynków oddanych do użytkowania.
Czytaj dalej
13
lip

Sytuacja demograficzna województwa opolskiego w latach 2010-2019

Urząd Statystyczny w Opolu przekazuje Państwu publikację „Sytuacja demograficzna województwa opolskiego w latach 2010–2019”, która w nowym wydaniu w serii „Analizy statystyczne” stanowi kontynuację opracowywanej w ubiegłych latach publikacji „Ludność, ruch naturalny i migracje w województwie opolskim”. Celem niniejszego opracowania jest przedstawienie informacji na temat sytuacji demograficznej województwa opolskiego, diagnozy, zmian jakie zaszły w latach 2010–2019 oraz prognoz statystycznych na kolejne lata. Kompozycja publikacji obejmuje syntezę oraz część analityczną, która pogrupowana jest w następujące rozdziały tematyczne: stan i struktura ludności, ruch naturalny oraz migracje. Komentarz analityczny wzbogacono wykresami i mapami, które w usystematyzowany i syntetyczny sposób obrazują zróżnicowanie procesów demograficznych. Omawiane procesy demograficzne zachodzące w województwie opolskim zaprezentowano w wymiarze wewnątrzregionalnym i międzyregionalnym. Większość rozpatrywanych zagadnień przedstawiono w układzie gminnym lub powiatowym, a dodatkowo w wybranych aspektach zaprezentowano dane statystyczne w relacji do kraju i innych województw.
Czytaj dalej
1  2    
Do góry