Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Jak i gdzie złożyć sprawozdanie

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Pierwszy raz na Portalu Sprawozdawczym

Jeżeli pierwszy raz będziesz składać sprawozdanie:

gdzie opisane są sprawy techniczne, informacje o logowaniu i wypełnianiu formularza sprawozdania, zakładaniu kont dla dodatkowych użytkowników.

wpisując w oknie logowania tymczasowe dane uwierzytelniające - identyfikator i hasło dostępu otrzymane w piśmie GUS informującym o obowiązku jego aktywacji

Kto jest zobowiązany do składania sprawozdań

O obowiązku złożenia sprawozdania jednostka zostanie poinformowana listem wysyłanym na adres e-mail  podany przy zakładaniu konta na Portalu Sprawozdawczym GUS (PS).

Lista aktualnych obowiązków sprawozdawczych jest także dostępna po zalogowaniu się na PS. Więcej informacji na stronie GUS: „Informacja o obowiązkach sprawozdawczych realizowanych w 2014 r."

Wypełnij sprawozdanie

Jednostki mają obowiązek wypełniania formularza w wersji elektronicznej. W Portalu są udostępnione aplikacje, umożliwiające wypełnienie formularza on-line.

Portal Sprawozdawczy –wejście do systemu.

(https://raport.stat.gov.pl/gus.ps/login/login.pa)

W uzasadnionych przypadkach (wyłącznie braku możliwości skorzystania z formy elektronicznej) można wypełnić formularz w formie papierowej, a następnie przesłać drogą pocztową w terminie i na adres wskazany w formularzu lub objaśnieniach do formularza, po uprzednim uzgodnieniu z adresatem tej formy przekazania danych.

Pomoc

  • w razie problemów z aktywacją konta na Portalu Sprawozdawczym
  • w sprawach technicznych (instalacja certyfikatu, logowanie, odzyskanie hasła)
  • w sprawach merytorycznych przy wypełnianiu sprawozdania należy  skontaktować się z osobą z Listy osób do kontaktu dla poszczególnych sprawozdań
Do góry