Menu
Koniunktura gospodarcza w województwie opolskim - sierpień 2021 r.
31.08.2021
W większości badanych obszarów przedsiębiorcy w sierpniu br. oceniają koniunkturę negatywnie. Najbardziej pesymistyczne oceny formułowane są przez prowadzących działalność w zakresie transportu i gospodarki magazynowej, natomiast najbardziej pozytywne – przez firmy z sekcji zakwaterowanie i gastronomia. Składowa „prognostyczna” pogorszyła się lub jest podobna jak przed miesiącem w większości obszarów.
Czytaj dalej
Działalność instytucji kultury w województwie opolskim w 2020 r.
31.08.2021
Opracowanie prezentuje podstawowe informacje charakteryzujące działalność instytucji kultury: muzeów i galerii sztuki, teatrów i instytucji muzycznych, kin stałych, centrów kultury, domów i ośrodków kultury, klubów i świetlic, a także bibliotek publicznych oraz placówek biblioteczno-informacyjnych. Opracowanie zawiera również informacje o imprezach masowych.
Czytaj dalej
Biuletyn statystyczny województwa opolskiego – II kwartał 2021
30.08.2021
Publikacja zawiera podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą województwa opolskiego m.in. z zakresu rynku pracy i wynagrodzeń, podmiotów gospodarki narodowej, cen, finansów, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, handlu i bezpieczeństwa publicznego. Zamieszczone dane prezentowane są w okresach miesięcznych, kwartalnych, rocznych i w okresach narastających.
Czytaj dalej
Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa opolskiego - lipiec 2021
27.08.2021
Opracowanie prezentuje podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą na terenie województwa opolskiego.
Czytaj dalej
Budżety jednostek samorządu terytorialnego w województwie opolskim w 2020 r.
05.08.2021
W 2020 r. dochody budżetów jednostek samorządu terytorialnego województwa opolskiego rosły szybciej niż wydatki. Budżety tych jednostek zamknęły się zbiorczo nadwyżką. Nadwyżkę osiągnęły wszystkie rodzaje jednostek samorządu terytorialnego, w tym największą, stanowiącą ponad 10% dochodów ogółem, samorząd województwa.
Czytaj dalej
Koniunktura gospodarcza w województwie opolskim - lipiec 2021 r.
30.07.2021
W większości badanych obszarów przedsiębiorcy w lipcu br. oceniają koniunkturę gorzej niż w czerwcu br. Wyjątkiem jest handel detaliczny oraz zakwaterowanie i gastronomia, gdzie oceny wzrosły oraz informacja i komunikacja, gdzie oceny są takie same jak przed miesiącem. W większości obszarów odnotowano pogorszenie ocen bieżących („diagnoz”) oraz oczekiwań („prognoz”).
Czytaj dalej
Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa opolskiego - czerwiec 2021
28.07.2021
Opracowanie prezentuje podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą na terenie województwa opolskiego.
Czytaj dalej
Nie spisałeś się przez Internet lub telefon? Spodziewaj się rachmistrza!
26.07.2021
W Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 rachmistrzowie spisowi przeprowadzają wywiady bezpośrednie oraz wywiady telefoniczne. Kontaktu ze strony rachmistrza mogą spodziewać się osoby, które dotychczas nie spisały się samodzielnie przez Internet lub telefon na infolinii spisowej. Przypominamy, że zgodnie z art. 17a ust. 1-3 ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r., nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi kontaktującemu się z osobami fizycznymi objętymi spisem. Oznacza to, że czas na samospis mamy do momentu, gdy skontaktuje się z nami rachmistrz.
W jaki sposób rachmistrz może się z nami skontaktować?
W przypadku wywiadów telefonicznych, niezależnie od województwa, rachmistrzowie dzwonią z numerów: 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Rachmistrz może również zapukać do drzwi naszego mieszkania w celu przeprowadzenia wywiadu bezpośredniego.
Jak zweryfikować tożsamość rachmistrza?
Można to zrobić w prosty sposób:
poprzez specjalnie przygotowaną aplikację dostępną na stronie https://spis.gov.pl/ ,
dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99, (po uzyskaniu połączenia wybierz 1 – Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, a następnie 2 – weryfikacja tożsamości rachmistrza).
Każdy rachmistrz posiada identyfikator, którym legitymuje się na prośbę respondenta (informacje o identyfikatorze rachmistrza).
Po pozytywnej weryfikacji tożsamości rachmistrz przeprowadzi spis.
W przypadku uzasadnionych wątpliwości dotyczących wiarygodności i rzetelności rachmistrza spisowego, zaistniały incydent należy niezwłocznie zgłosić na infolinię spisową lub do właściwego Gminnego Biura Spisowego w swoim miejscu zamieszkania.
Przypominamy, że wszystkie dane przekazane w spisie są objęte tajemnicą statystyczną regulowaną przez ustawę o statystyce publicznej i służą wyłącznie zbiorczym analizom statystycznym. Każda osoba biorąca udział w spisie ma zapewnioną pełną anonimowość. Osoby wykonujące prace spisowe są zobowiązane do przestrzegania tajemnicy statystycznej. Za jej niedotrzymanie grożą sankcje, w tym kara pozbawienia wolności.
Czytaj dalej