Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

PSR 2020 – Zabawa z radiem

PSR 2020 – Zabawa z radiem
Czytaj dalej

Od 5 lipca br. przywróciliśmy stacjonarne notowania cen przez ankieterów

Od 5 lipca br. przywróciliśmy stacjonarne notowania cen przez ankieterów
Czytaj dalej

Od 25 maja br. wznawiamy bezpośrednią obsługę w punktach REGON i Informatorium

Od 25 maja br. wznawiamy bezpośrednią obsługę w punktach REGON i Informatoriach
Czytaj dalej

Składanie sprawozdań statystycznych

Składanie sprawozdań statystycznych
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Koniunktura gospodarcza w województwie opolskim - lipiec 2020 r.

30.07.2020
Koniunktura oceniana jest optymistycznie przez jednostki prowadzące działalność z zakresu informacji i komunikacji, handlu hurtowego oraz transportu i gospodarki magazynowej. Niekorzystne opinie zgłaszają firmy handlu detalicznego, budowlane, a także – w mniejszym stopniu – przemysłowe.
Czytaj dalej

Informacja o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa opolskiego w czerwcu 2020 r.

30.07.2020
Informacja o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa opolskiego w kwietniu 2020 r.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa opolskiego - czerwiec 2020

28.07.2020
Opracowanie prezentuje podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą na terenie województwa opolskiego.
Czytaj dalej

Publikacja Sytuacja demograficzna województwa opolskiego w latach 2010-2019

13.07.2020
Urząd Statystyczny w Opolu przekazuje Państwu publikację „Sytuacja demograficzna województwa opolskiego w latach 2010–2019”, która w nowym wydaniu w serii „Analizy statystyczne” stanowi kontynuację opracowywanej w ubiegłych latach publikacji „Ludność, ruch naturalny i migracje w województwie opolskim”. Celem niniejszego opracowania jest przedstawienie informacji na temat sytuacji demograficznej województwa opolskiego, diagnozy, zmian jakie zaszły w latach 2010–2019 oraz prognoz statystycznych na kolejne lata. Kompozycja publikacji obejmuje syntezę oraz część analityczną, która pogrupowana jest w następujące rozdziały tematyczne: stan i struktura ludności, ruch naturalny oraz migracje. Komentarz analityczny wzbogacono wykresami i mapami, które w usystematyzowany i syntetyczny sposób obrazują zróżnicowanie procesów demograficznych. Omawiane procesy demograficzne zachodzące w województwie opolskim zaprezentowano w wymiarze wewnątrzregionalnym i międzyregionalnym. Większość rozpatrywanych zagadnień przedstawiono w układzie gminnym lub powiatowym, a dodatkowo w wybranych aspektach zaprezentowano dane statystyczne w relacji do kraju i innych województw.
Czytaj dalej
1  2    
Do góry