Menu
Czytaj dalej
Koniunktura gospodarcza w województwie opolskim – maj 2022 r.
31.05.2022
W większości badanych obszarów przedsiębiorcy w maju oceniają koniunkturę negatywnie. Jedynie w sekcji zakwaterowanie i gastronomia wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury jest dodatni.
Czytaj dalej
Biuletyn statystyczny województwa opolskiego – 1 kwartał 2022
30.05.2022
Publikacja zawiera podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą województwa opolskiego m.in. z zakresu rynku pracy i wynagrodzeń, podmiotów gospodarki narodowej, cen, finansów, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, handlu i bezpieczeństwa publicznego. Zamieszczone dane prezentowane są w okresach miesięcznych, kwartalnych, rocznych i w okresach narastających.
Czytaj dalej
Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa opolskiego - kwiecień 2022
30.05.2022
Opracowanie prezentuje podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą na terenie województwa opolskiego.
Czytaj dalej
27 maja - Dzień Samorządu Terytorialnego
27.05.2022
27 maja - Dzień Samorządu Terytorialnego
Linki
Wyniki finansowe i nakłady na środki trwałe przedsiębiorstw niefinansowych w województwie opolskim w 2021 r.
26.05.2022
Opracowanie zawiera informacje o wynikach finansowych przedsiębiorstw niefinansowych, ważniejszych wskaźnikach ekonomicznych charakteryzujących podmioty gospodarcze, aktywach obrotowych, zobowiązaniach oraz nakładach inwestycyjnych na środki trwałe przedsiębiorstw.
Czytaj dalej
Raport zawierający wstępne wyniki NSP 2021
25.05.2022
Raport zawierający wstępne wyniki NSP 2021
Czytaj dalej
Raport o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa opolskiego 2022
20.05.2022
Opracowanie stanowi źródło informacji na temat sytuacji społecznej i gospodarczej województwa opolskiego, z uwzględnieniem zjawisk istotnych z punktu widzenia rozwoju regionu. Publikacja zawiera bogaty zestaw danych m.in. z zakresu środowiska, kapitału ludzkiego, jakości życia, przedsiębiorczości, produkcji i usług oraz finansów jednostek samorządu terytorialnego. Poszczególne kategorie przedstawiono w ujęciu dynamicznym, co umożliwia obserwację skali zjawisk, ogólnych tendencji rozwojowych i kierunków zmian. Ponadto wybrane zjawiska zaprezentowano w relacji do przeciętnych wielkości dla kraju oraz w odniesieniu do innych województw. Część zagadnień przedstawiono także w przekroju powiatów oraz gmin. Aneks opracowania stanowią tablice przeglądowe prezentujące wybrane dane o województwie opolskim oraz m. Opolu w latach 2010–2021.
Czytaj dalej