Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

NSP2021 dla dzieci i młodzieży :-)

21.09.2021
NSP2021 dla dzieci i młodzieży :-)
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Obrót nieruchomościami w województwie opolskim w 2020 r.

21.09.2021
Opracowanie prezentuje podstawowe informacje o zawartych transakcjach kupna/sprzedaży nieruchomości, ich strukturze oraz cenach transakcyjnych.
Czytaj dalej

Krzyżówka NSP2021

31.08.2021
Krzyżówka NSP2021
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Koniunktura gospodarcza w województwie opolskim - sierpień 2021 r.

31.08.2021
W większości badanych obszarów przedsiębiorcy w sierpniu br. oceniają koniunkturę negatywnie. Najbardziej pesymistyczne oceny formułowane są przez prowadzących działalność w zakresie transportu i gospodarki magazynowej, natomiast najbardziej pozytywne – przez firmy z sekcji zakwaterowanie i gastronomia. Składowa „prognostyczna” pogorszyła się lub jest podobna jak przed miesiącem w większości obszarów.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Działalność instytucji kultury w województwie opolskim w 2020 r.

31.08.2021
Opracowanie prezentuje podstawowe informacje charakteryzujące działalność instytucji kultury: muzeów i galerii sztuki, teatrów i instytucji muzycznych, kin stałych, centrów kultury, domów i ośrodków kultury, klubów i świetlic, a także bibliotek publicznych oraz placówek biblioteczno-informacyjnych. Opracowanie zawiera również informacje o imprezach masowych.
Czytaj dalej

Publikacja Biuletyn statystyczny województwa opolskiego – II kwartał 2021

30.08.2021
Publikacja zawiera podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą województwa opolskiego m.in. z zakresu rynku pracy i wynagrodzeń, podmiotów gospodarki narodowej, cen, finansów, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, handlu i bezpieczeństwa publicznego. Zamieszczone dane prezentowane są w okresach miesięcznych, kwartalnych, rocznych i w okresach narastających.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa opolskiego - lipiec 2021

27.08.2021
Opracowanie prezentuje podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą na terenie województwa opolskiego.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Budżety jednostek samorządu terytorialnego w województwie opolskim w 2020 r.

05.08.2021
W 2020 r. dochody budżetów jednostek samorządu terytorialnego województwa opolskiego rosły szybciej niż wydatki. Budżety tych jednostek zamknęły się zbiorczo nadwyżką. Nadwyżkę osiągnęły wszystkie rodzaje jednostek samorządu terytorialnego, w tym największą, stanowiącą ponad 10% dochodów ogółem, samorząd województwa.
Czytaj dalej
Do góry