Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Publikacja Rolnictwo w województwie opolskim w 2019 r.

30.06.2020
Opracowanie stanowi źródło informacji o stanie rolnictwa, wynikach i warunkach produkcji roślinnej i zwierzęcej oraz o warunkach produkcyjno-ekonomicznych i zużyciu środków produkcji w województwie opolskim.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Koniunktura gospodarcza w województwie opolskim - czerwiec 2020 r.

30.06.2020
W większości badanych obszarów przedsiębiorcy w czerwcu br. oceniają koniunkturę mniej pesymistycznie niż w maju br. Największy wzrost ocen w tym zakresie odnotowano w sekcji transport i gospodarka magazynowa. Tylko w sekcji informacja i komunikacja odnotowano spadek.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa opolskiego - maj 2020

29.06.2020
Opracowanie prezentuje podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą na terenie województwa opolskiego.
Czytaj dalej

Informacja o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa opolskiego w maju 2020 r.

29.06.2020
Informacja o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa opolskiego w maju 2020 r.
Czytaj dalej

Do 8 lipca trwa nabór na rachmistrza spisowego

17.06.2020
Do 8 lipca trwa nabór na rachmistrza spisowego
Czytaj dalej

Informacja o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa opolskiego w kwietniu 2020 r.

02.06.2020
Informacja o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa opolskiego w kwietniu 2020 r.
Czytaj dalej

Publikacja Biuletyn statystyczny województwa opolskiego – I kwartał 2020

01.06.2020
Publikacja zawiera podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą województwa opolskiego m.in. z zakresu rynku pracy i wynagrodzeń, podmiotów gospodarki narodowej, cen, finansów, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, handlu i bezpieczeństwa publicznego. Zamieszczone dane prezentowane są w okresach miesięcznych, kwartalnych, rocznych i w okresach narastających.
Czytaj dalej

Publikacja Raport o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa opolskiego 2020

29.05.2020
Opracowanie stanowi źródło informacji na temat sytuacji społecznej i gospodarczej województwa opolskiego, z uwzględnieniem zjawisk istotnych z punktu widzenia rozwoju regionu. Publikacja zawiera bogaty zestaw danych m.in. z zakresu środowiska, kapitału ludzkiego, jakości życia, przedsiębiorczości, produkcji i usług oraz finansów jednostek samorządu terytorialnego. Poszczególne kategorie przedstawiono w ujęciu dynamicznym, co umożliwia obserwację skali zjawisk, ogólnych tendencji rozwojowych i kierunków zmian. Ponadto wybrane zjawiska zaprezentowano w relacji do przeciętnych wielkości dla kraju oraz w odniesieniu do innych województw. Część zagadnień przedstawiono także w przekroju powiatów oraz gmin. Aneks opracowania stanowią tablice przeglądowe prezentujące wybrane dane o województwie opolskim oraz m. Opolu w latach 2010–2019.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa opolskiego - kwiecień 2020

29.05.2020
Opracowanie prezentuje podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą na terenie województwa opolskiego
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Koniunktura gospodarcza w województwie opolskim - maj 2020 r.

28.05.2020
Koniunktura oceniana jest optymistycznie przez jednostki prowadzące działalność z zakresu informacji i komunikacji, handlu hurtowego oraz transportu i gospodarki magazynowej. Niekorzystne opinie zgłaszają firmy handlu detalicznego, budowlane, a także – w mniejszym stopniu – przemysłowe.
Czytaj dalej
1    4  5  6  7  8  9  10  11  12    17
Do góry