Menu
Wyniki finansowe i nakłady na środki trwałe przedsiębiorstw niefinansowych w województwie opolskim w 2023 r.
27.05.2024
Opracowanie zawiera informacje o wynikach finansowych przedsiębiorstw niefinansowych, ważniejszych wskaźnikach ekonomicznych charakteryzujących podmioty gospodarcze, aktywach obrotowych, zobowiązaniach oraz nakładach inwestycyjnych na środki trwałe przedsiębiorstw.
Czytaj dalej
Międzynarodowa Konferencja Naukowa Zdrowie i Style Życia
13.05.2024
Konferencja naukowa
Czytaj dalej
Euroregion Pradziad - podstawowe wskaźniki demograficzne
08.05.2024
Euroregion Pradziad - podstawowe wskaźniki demograficzne
Czytaj dalej
Pracujący w gospodarce narodowej w Polsce w listopadzie 2023 r.
06.05.2024
Na ostatni dzień listopada 2023 r. w gospodarce narodowej było 15166,5 tys. pracujących. Średnia wieku i mediana wieku pracujących w gospodarce narodowej były zbliżone. Średnia wieku wyniosła 42,6 roku, mediana wieku 42,0 lata.
Zachęcamy do zapoznania się z tablicami, które przedstawiają szerszy zakres danych oraz infografiką, a także informacją o zmianach w metodyce badania.
Czytaj dalej
Koniunktura gospodarcza w województwie opolskim – kwiecień 2024 r.
30.04.2024
W kwietniu br. w większości badanych obszarów gospodarki oceny koniunktury formułowane przez przedsiębiorców są negatywne. Najbardziej pesymistyczne nastroje gospodarcze panują wśród jednostek zajmujących się handlem detalicznym.
Czytaj dalej
Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa opolskiego w marcu 2024 r.
30.04.2024
Opracowanie prezentuje podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą na terenie województwa opolskiego.
Czytaj dalej
Raport o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa opolskiego 2024
29.04.2024
Opracowanie stanowi źródło informacji na temat sytuacji społecznej i gospodarczej województwa opolskiego, z uwzględnieniem zjawisk istotnych z punktu widzenia rozwoju regionu. Publikacja zawiera bogaty zestaw danych m.in. z zakresu środowiska, kapitału ludzkiego, jakości życia, przedsiębiorczości, produkcji i usług oraz finansów jednostek samorządu terytorialnego. Poszczególne kategorie przedstawiono w ujęciu dynamicznym, co umożliwia obserwację skali zjawisk, ogólnych tendencji rozwojowych i kierunków zmian. Ponadto wybrane zjawiska zaprezentowano w relacji do przeciętnych wielkości dla kraju oraz w odniesieniu do innych województw. Część zagadnień przedstawiono także w przekroju powiatów oraz gmin. Aneks opracowania stanowią tablice przeglądowe prezentujące wybrane dane o województwie opolskim oraz m. Opolu w latach 2015–2022.
Czytaj dalej