Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Spisy powszechne

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Publikacja Migracje zagraniczne i wewnętrzne ludności województwa opolskiego - Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2011

30.07.2014
Publikacja została opracowana na podstawie wyników Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2011 i przedstawia informacje dotyczące migracji zagranicznych i wewnętrznych ludności. Opracowanie zawiera charakterystyką demograficzno-społeczną oraz ekonomiczną osób mających w momencie spisu ludności status migranta tj. imigrantów – osób przybyłych do Polski na pobyt czasowy z zagranicy i emigrantów – osób przebywających czasowo za granicą oraz ludności przybyłej do miejscowości aktualnego zamieszkania w latach 2002-2011 z innego miejsca w kraju. Część tabelaryczna zawiera szczegółowe dane o ludności migrującej według płci, grup wieku, stanu cywilnego prawnego, poziomu wykształcenia, aktywności ekonomicznej oraz w przekroju terytorialnym.
Czytaj dalej

Publikacja Gospodarstwa domowe i rodziny w województwie opolskim. Charakterystyka demograficzna - Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2011

29.07.2014
Publikacja stanowi charakterystykę demograficzną i społeczną gospodarstw domowych, rodzin oraz ludności wchodzącej w ich skład. Opracowanie zawiera m.in. informacje o liczbie, wielkości, składzie rodzinnym i pokoleniowym gospodarstw domowych. Uwzględnia również dane o liczbie i typach rodzin, w tym rodzin z dziećmi. Podstawowe informacje dotyczące gospodarstw domowych według liczby osób, składu rodzinnego oraz liczby rodzin według typów zaprezentowano na poziomie podregionów i powiatów.
Czytaj dalej
Do góry