Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Przedłużenie stopni alarmowych BRAVO i BRAVO-CRP

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
03.06.2024

Na podstawie Zarządzenia nr 57 z dnia 31 maja 2024 roku w sprawie wprowadzenia drugiego stopnia alarmowego (2. stopień BRAVO) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz Zarządzenia nr 59 z dnia 31 maja 2024 roku w sprawie wprowadzenia drugiego stopnia alarmowego CRP (2. stopień BRAVO-CRP) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej - Prezes Rady Ministrów od dnia 1 czerwca 2024 roku, od godz. 00:00, do dnia 31 sierpnia 2024 roku do godz. 23:59 wprowadził na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej:

  • Drugi stopień alarmowy (BRAVO)
  • Drugi stopień alarmowy CRP (BRAVO-CRP)

Drugi stopień alarmowy (BRAVO)  jest drugim w czterostopniowej skali stopni alarmowych i można go wprowadzić w przypadku zaistnienia zwiększonego i przewidywalnego zagrożenia wystąpieniem zdarzenia o charakterze terrorystycznym, kiedy jednak konkretny cel ataku nie został zidentyfikowany.

Stopień alarmowy CRP został wprowadzony w celu przeciwdziałania zagrożeniom w cyberprzestrzeni. Stopień BRAVO–CRP dotyczy bezpieczeństwa cyberprzestrzeni i jest drugim z czterech stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Stopień ten może być wprowadzany w przypadku zaistnienia zwiększonego i przewidywalnego zagrożenia wystąpieniem zdarzenia o charakterze terrorystycznym, jednak konkretny cel ataku nie został zidentyfikowany. Ten stopień alarmowy CRP również obejmuje teren całego kraju.

Do góry