Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Europejskie Badanie Warunków Życia Ludności (EU-SILC) 04.05-15.07.2016

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
04.07.2016

W dniach od 4 maja do 15 lipca 2016 roku na terenie całej Polski przeprowadzane będzie Europejskie Badanie Warunków Życia Ludności (EU-SILC). W związku z jego realizacją pracownicy urzędów statystycznych we wszystkich województwach odwiedzą ponad 17 tys. wylosowanych gospodarstw domowych, w celu przeprowadzenia wywiadów bezpośrednich.
Jeśli to Państwa gospodarstwo domowe zostało wylosowane, otrzymają Państwo list zapowiedni z Głównego Urzędu Statystycznego, będący zaproszeniem do udziału w badaniu. Bardzo prosimy o przychylność wobec ankietera  i życzliwą współpracę.
Zebrane podczas badania dane pozwolą na uzyskanie wielu istotnych informacji o warunkach życia polskich gospodarstw domowych (w tym: warunków mieszkaniowych, aktywności ekonomicznej, dochodów czy stanu zdrowia). Umożliwią także dokonanie porównań wyników krajowych na tle Unii Europejskiej.

Więcej informacji na temat warunków życia ludności  znajdą Państwo na stronie GUS oraz na stronie Eurostatu (Urzędu Statystycznego Unii Europejskiej).
W przypadku wątpliwości, tożsamość ankieterów można potwierdzić kontaktując się z pracownikami Urzędu Statystycznego w Opolu pod nr tel. 510 993 216.
Gwarantujemy poufność informacji. Ankieterzy realizujący badanie w terenie zobowiązani są do zachowania tajemnicy, a dane indywidualne zbierane w badaniu wykorzystywane są jedynie do analiz zbiorczych.


Do góry