Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Portret statystyczny Opolskiego Ośrodka Akademickiego w latach 2010-2019

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 30.12.2020
Częstotliwość wydania: Wydanie jednorazowe

Urząd Statystyczny w Opolu przekazuje Państwu publikację pt. „Portret statystyczny Opolskiego Ośrodka Akademickiego w latach 2010–2019”, obrazującą wybrane aspekty funkcjonowania uczelni w Opolu. Publikacja zawiera informacje na temat stanu i poziomu rozwoju szkolnictwa wyższego, które kształtuje potencjał edukacyjny i naukowy Opolskiego Ośrodka Akademickiego. Prezentacja badanych

zjawisk w retrospekcji lat 2010–2019 pozwala na obserwację tendencji i kierunków w zakresie potencjału naukowego i dydaktycznego Ośrodka, a także jest podstawą do jego oceny w obliczu zmian prawnoorganizacyjnych i uwarunkowań demograficznych. Zakres prezentowanych informacji i wyników badań umożliwia poszerzenie wiedzy na temat zasobów akademickich w rozwoju Opola oraz wpływa na kształtowanie świadomości znaczenia jednostek akademickich w kreowaniu kierunków rozwoju lokalnego i regionalnego.

Publikacja składa się z syntezy, opisu analitycznego wzbogaconego tablicami i grafiką oraz uwag metodologicznych zawierających

wyjaśnienie podstawowych pojęć. Część analityczna obejmuje trzy rozdziały. Dotyczą one uwarunkowań rozwoju Opolskiego Ośrodka Akademickiego, identyfikacji stanu i kierunków zmian w zakresie rozwoju funkcji edukacyjnej na poziomie akademickim, a także analizy zasobów budujących potencjał naukowy i badawczo-rozwojowy.

Do góry