Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktywność ekonomiczna ludności w województwie opolskim - III kwartał 2016 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 29.12.2016
Częstotliwość wydania: Kwartalna

Kwartalna informacja o rynku pracy prezentuje dane dotyczące pracujących, bezrobotnych i biernych zawodowo uzyskane z reprezentacyjnego Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w III kwartale 2016 r. w porównaniu z wynikami badań przeprowadzonych w III kwartale 2015 r. oraz II kwartale 2016 r.
Kwartalne Badanie Aktywności Ekonomicznej Ludności stanowi podstawowe źródło informacji o sytuacji na rynku pracy. Badanie obejmuje osoby w wieku 15 lat i więcej, będące członkami wylosowanych gospodarstw domowych. Metodologia BAEL oparta jest na definicjach zalecanych do stosowania przez Międzynarodową Organizację Pracy i Eurostat. Podstawowym kryterium podziału ludności, z punktu widzenia aktywności ekonomicznej, na pracujących, bezrobotnych i biernych zawodowo jest praca, tzn. fakt wykonywania, posiadania bądź poszukiwania pracy w badanym tygodniu.
Na podstawie wyników BAEL w III kwartale 2016 r. w województwie opolskim odnotowano w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku następujące zmiany na rynku pracy:

  • zmniejszenie populacji aktywnych zawodowo, w tym spadek liczby pracujących oraz osób bezrobotnych,
  • wzrost wskaźnika zatrudnienia,
  • spadek liczby osób niepracujących przypadających na 1000 osób pracujących,
  • skrócenie przeciętnego czasu poszukiwania pracy,
  • spadek stopy bezrobocia.
Do góry