Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktywność ekonomiczna ludności w województwie opolskim - IV kwartał 2015 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 31.03.2016
Częstotliwość wydania: Kwartalna

Kwartalna informacja o rynku pracy prezentuje dane dotyczące pracujących, bezrobotnych i biernych zawodowo uzyskane z reprezentacyjnego Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2015 r. w porównaniu z wynikami badań przeprowadzonych w IV kwartale 2014 r. oraz w III  kwartale 2015 r.
Kwartalne Badanie Aktywności Ekonomicznej Ludności stanowi podstawowe źródło informacji o sytuacji na rynku pracy. Badanie obejmuje osoby w wieku 15 lat i więcej, będące członkami wylosowanych gospodarstw domowych. Metodologia BAEL oparta jest na definicjach zalecanych do stosowania przez Międzynarodową Organizację Pracy i Eurostat. Podstawowym kryterium podziału ludności, z punktu widzenia aktywności ekonomicznej, na pracujących, bezrobotnych i biernych zawodowo jest praca, tzn. fakt wykonywania, posiadania bądź poszukiwania pracy
w badanym tygodniu.
Na podstawie wyników BAEL w IV kwartale 2015 r. w województwie opolskim odnotowano w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku następujące zmiany na rynku pracy: 

  • zwiększenie populacji aktywnych zawodowo, w tym wzrost liczby pracujących, a spadek liczby osób bezrobotnych,
  • zmniejszenie obciążenia osób pracujących osobami biernymi zawodowo i bezrobotnymi,
  • wzrost wskaźnika zatrudnienia,
  • spadek stopy bezrobocia.


Wyjdź z archiwum

Do góry