Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Publikacja Potencjał społeczno-gospodarczy powiatów w województwie opolskim w 2017 r.

14.12.2018
Opracowanie zawiera zestaw informacji charakteryzujących sytuację demograficzną oraz społeczno-gospodarczą powiatów w województwie opolskim. Oceny potencjału społeczno-gospodarczego poszczególnych jednostek szczebla powiatowego dokonano na podstawie danych statystycznych z zakresu m.in. ludności, rynku pracy, wynagrodzeń, infrastruktury komunalnej i mieszkań, produkcji sprzedanej przemysłu oraz finansów publicznych. Prezentowane kategorie przedstawiono w relacji do 2010 r. i przeciętnych wielkości dla województwa. W celu oceny zróżnicowania rozwoju społeczno-gospodarczego poszczególnych powiatów wykorzystano metodę porządkowania liniowego obiektów opartą na mierniku syntetycznym.
Czytaj dalej

Publikacja Rynek pracy w województwie opolskim w latach 2012-2017

03.12.2018
Opracowanie stanowi źródło informacji o sytuacji na rynku pracy województwa opolskiego.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Ochrona zdrowia w województwie opolskim w 2017 r.

30.11.2018
W 2017 r. w odniesieniu do 2012 r. w województwie opolskim odnotowano wzrost liczby lekarzy i lekarzy dentystów.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Koniunktura gospodarcza w województwie opolskim - listopad 2018 r.

30.11.2018
Ogólny klimat koniunktury w przedsiębiorstwach z siedzibą w województwie opolskim oceniany jest optymistycznie przez dyrektorów jednostek z większości prezentowanych rodzajów działalności (informacja i komunikacja, handel hurtowy, przetwórstwo przemysłowe, transport i go-spodarka magazynowa oraz zakwaterowanie i gastronomia).
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa opolskiego - październik 2018

29.11.2018
Opracowanie prezentuje podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą na terenie województwa opolskiego
Czytaj dalej

Publikacja Biuletyn statystyczny województwa opolskiego – III kwartał 2018

29.11.2018
Publikacja zawiera podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą województwa opolskiego m.in. z zakresu rynku pracy i wynagrodzeń, podmiotów gospodarki narodowej, cen, finansów, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, handlu i bezpieczeństwa publicznego. Zamieszczone dane prezentowane są w okresach miesięcznych, kwartalnych, rocznych i w okresach narastających.
Czytaj dalej

Publikacja Statystyka Opola 2018

29.11.2018
Publikacja "Statystyka Opola 2018" prezentuje informacje statystyczne charakteryzujące sytuację demograficzną, społeczną i gospodarczą miasta.
Czytaj dalej
  1  2 
Do góry