Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Notatka informacyjna Uczestnictwo mieszkańców Polski (rezydentów) w podróżach 02-20.01.2018 r.

Uprzejmie informujemy, że w dniach od 02-20 stycznia 2018 r. na terenie całego kraju w wylosowanych mieszkaniach zostanie przeprowadzone badanie reprezentacyjne dotyczące uczestnictwa mieszkańców Polski w podróżach.
Czytaj dalej

Publikacja Rocznik Statystyczny Województwa Opolskiego 2017

Publikacja zawiera obszerny zestaw informacji charakteryzujących zjawiska i procesy społeczno–gospodarcze zachodzące w województwie opolskim.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa opolskiego - listopad 2017

02.01.2018
Opracowanie prezentuje podstawowe informacje charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą na terenie województwa opolskiego
Czytaj dalej

Publikacja Ceny detaliczne na pograniczu polsko-czeskim w województwie opolskim, ołumunieckim i morawsko-śląskim

29.12.2017
Publikacja zawiera porównanie cen detalicznych, wyrażonych w euro, wybranych towarów i usług konsumpcyjnych zanotowanych na pograniczu polsko-czeskim w województwach: opolskim, ołomunieckim i morawsko-śląskim oraz na poziomie krajów: Polski i Republiki Czeskiej.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Koniunktura gospodarcza w województwie opolskim - grudzień 2017 r.

29.12.2017
Ogólny klimat koniunktury w przedsiębiorstwach z siedzibą w województwie opolskim oceniany jest optymistycznie przez dyrektorów jednostek z większości prezentowanych rodzajów działalności (informacja i komunikacja, handel hurtowy, przetwórstwo przemysłowe, transport i go-spodarka magazynowa oraz zakwaterowanie i gastronomia).
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Aktywność ekonomiczna ludności w województwie opolskim - III kwartał 2017 r.

29.12.2017
Kwartalna informacja o rynku pracy została opracowana na podstawie uogólnionych wyników reprezentacyjnego Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL), przeprowadzonego w III kwartale 2017 r. w porównaniu z wynikami badań przeprowadzonych w poprzednim kwartale oraz analogicznych okresach 2016 r. i 2010 r. Opracowanie zawiera informacje na temat m. in.: poziomu aktywności zawodowej ludności według cech demograficznych i społecznych, osób pracujących i bezrobotnych oraz dane odnośnie przyczyn bierności zawodowej.
Czytaj dalej
1  2    
Do góry