Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Notatka informacyjna Europejskie Badanie Warunków Życia Ludności (EU-SILC) - kwiecień - czerwiec 2018 r.

W okresie: kwiecień - czerwiec 2018 r. na terenie całej Polski przeprowadzane zostanie Europejskie Badanie Warunków Życia Ludności (EU-SILC). W celu zrealizowania wywiadów, ankieterzy z urzędów statystycznych we wszystkich województwach odwiedzą wylosowane gospodarstwa domowe.
Czytaj dalej

Publikacja Rocznik Statystyczny Województwa Opolskiego 2017

Publikacja zawiera obszerny zestaw informacji charakteryzujących zjawiska i procesy społeczno–gospodarcze zachodzące w województwie opolskim.
Czytaj dalej

Publikacja Województwo opolskie 2017 - podregiony, powiaty, gminy

Publikacja zawiera tablice przeglądowe o województwie w retrospekcji od 2000 r. oraz z wybranymi danymi o podregionach i powiatach w latach 2005 i 2016. Szczegółowe dane statystyczne za 2016 r. według podregionów, powiatów i gmin zostały zaprezentowane w 16 działach tematycznych poprzedzonych uwagami ogólnymi. Podstawą opracowania poszczególnych działów były wyniki badań statystycznych realizowanych przez służby statystyki publicznej oraz dane ze źródeł administracyjnych. W uzupełnieniu treści publikacji zamieszczono ilustracje graficzne przedstawiające wybrane zjawiska w formie kartogramów.
Czytaj dalej

Hackathlon 14-15 kwietnia 2018

14.03.2018
Jesteś studentem lub absolwentem uczelni wyższej o kierunku związanym z informatyką? Dołącz do wyjątkowego wydarzenia, które Główny Urząd Statystyczny organizuje dla pasjonatów programowania.
Czytaj dalej

Konkurs z okazji 100-lecia GUS "Statystyka okiem poety"

09.03.2018
„Statystyka okiem poety” to konkurs poetycki, którego celem jest uczczenie 100-lecia GUS. Zapraszamy do udziału w konkursie. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem.
Czytaj dalej

Tytułowy plan wydawniczy 2018

05.03.2018
Tytułowy plan wydawniczy Urzędu Statystycznego w Opolu 2018
Czytaj dalej

Publikacja Portret statystyczny obszarów funkcjonalnych w województwie opolskim w latach 2005-2016

05.03.2018
Publikacja przedstawia statystyczną charakterystykę obszarów funkcjonalnych utworzonych w województwie opolskim. Opracowanie zawiera analizę porównawczą z zastosowaniem wskaźników syntetycznych w celu oceny czynników determinujących warunki życia na tych obszarach.
Czytaj dalej
1  2    
Do góry